seducesupreme seducesupreme
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Robbie needs to figure out how much money he is going to spend on burgers. He needs 22 in total and it costs $3.99 for 4.

Relax

Respuesta :

Parth241
Parth241 Parth241
  • 14-10-2020

Answer:21.94

Step-by-step explanation:22 divided by 4 = 5.5 5.5 times 3.99$ equals 21.94

Answer Link

Otras preguntas

write 63 as a sum of tens and ones
How many solutions exist for the given equation? 1/2 (x + 12) = 4x – 1
On the first day of fall, a. the Sun does not set along the Arctic or Antarctic Circles b. the Sun does not rise along the Arctic or Antarctic Circles c. all
This month chun's office produced 700 pounds of garbage.Chun wants to reduce the weight of garbage produced to 85% of the weight produce this month what is the
During which stage of the listening process do you research a speaker’s topic?
can a triangle be formed with 4cm 8cm and 12cm
anatolia is an ancient name for?
Two beakers plus their contents have a mass of 180.4 grams. The total mass of the contents is 56.8 grams. Write and solve an equation to the mass of one beaker.
26 is to 74 as 80 is to x x =?
Explain how you can find the missing number in 3 4/5 divide [ ] = 2 5/7 then find the missing number. I need help now please.