johnsonmm0717
johnsonmm0717 johnsonmm0717
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl paid $37.20 for 12 gallons of ice cream for a school picnic. How much would 1 quart of ice cream cost?
$0.68
$0.78
$3.10
$4.10

Relax

Respuesta :

Cameronlazor
Cameronlazor Cameronlazor
  • 22-01-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

trade and communication impact the development of countries​
Factor the expression
What is the least common denominator of 5/12 and 1/5
I need help with this please
the first word is which​
102 The battery in the circuit diagram below has negligible internal resistance. The resistance of resistor R is unknown. When the switch is closed, the voltmet
TOTAL ACTIVITY 1 ACTIVITY 2: RESEARCH 2.1. Approach THREE teenage learners at your school (boys or girls). Interview them, using the questionnaire below as Anne
Find BC if BC= x + 17, AC= 2x + 30, and AB = 2.
ABC is similar to ADEF. Find x. GEOMETRY
Which process in manometer installation requires using three valves to calibrate the manometer for differential pressure measurements? A. Cutting in and cutting