wjdbwjbdjw
wjdbwjbdjw wjdbwjbdjw
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor paid $8.10 for 3.6 pounds of apples what was the price per pound of apples

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

2.25 per pound

Step-by-step explanation:

i took 8.10 divided by 3.6 to get the price per pound

(brainllist plz)) (if helped)

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?