sreelekshmigs2001 sreelekshmigs2001
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

the price of 41gram apple is 10.25 rupees.then how many rupees for 1 kg apple​

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

1kg apple for 0.25 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

why do human gets sick
What are the corresponding minimum and maximum velocities that the rocket experiences? Express your answer as two numbers separated by a comma
Similarities between Schramms and shannon model ​
There is a mound of g pounds of gravel in a quarry. Throughout the day, 200 pounds of gravel is added to the mound. Two orders of 500 pounds are sold and the gr
Sectionalism refers to the:
Which statement best describes the function represented by the graph?
The slopes of lines PQ and P’Q’ can be determined using the formula m = StartFraction v 2 minus v 1 Over x 2 minus x 1 EndFractionThe product of these slopes is
Design your own newspaper. The newspaper should have five sections a. Facts and figures of English language. b. Creative Corner. c. Quotes- By famous personalit
please help me i dont understand how
A motorcycle has an initial speed of 5 m/s; at 4 seconds its speed is 9 m/s a) Calculate the average acceleration. b) Calculate the distance traveled in that ti