Seudónimo Seudónimo
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

A corner store is selling a 30 pack of water bottles for $7. What is the unit price of a water bottle?

Relax

Respuesta :

MOASN
MOASN MOASN
  • 14-10-2020

Answer:

It should be 4.29 if I’m not mistaken.

Step-by-step explanation:

You can find the unit price by dividing 30 by 7.

Answer Link

Otras preguntas

Explain how you know that 7/12 is greater than 1/3 but less than 2/3?
Ms groves had trays of paint each tray has five colors one of the colors is purple.what fraction of the colors in 20 trays is purple
In the sentence   The football players train for the big game.    what part of speech is train                            The train sped over the tracks.
what is the Volcanic Intrusion "rule"-
95 is 95% of what number?
If there are 112 students for 14teachers, what is the fraction and the unit rate?
What is 17% as a fraction in simplest form
How to find greatest common factor  45 and 81
The main goal of the Jesuits was to?
Explain how you know that 7/12 is greater than 1/3 but less than 2/3?