prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this .each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Relax

Respuesta :

carolinehoskins54
carolinehoskins54 carolinehoskins54
  • 11-10-2020

Answer:

If each unit costs 14 (p?), then 942 units will cost 13,188.

Step-by-step explanation:

942 times 14 is 13,188

Answer Link

Otras preguntas

Find the GCF of each set of monomials. 1. 2y, 10y² 2. 14n, 43n² 3. 36a³b,56ab²
interesting facts about giraffes please:
Find the slope of the line passing through the given points Graph each line. y=x+2 y=1/2 x-1 1. Why do you think that the slope of a vertical line is called "u
15% of $9 is $ this is a question on my math worksheet please respond quick and show the steps on how to do it please and thank you
How did the American public react to televised scenes of Birmingham's police force turning dogs and fire hoses against peaceful civil rights marchers? A.Decent
How to evaluate: 16% of 575 102% of 750 80 is 25% of what number?
mike says that 3/3 of his fraction model is shaded blue and Ryan says that6/6shaded blue are the two fraction equivalent what's is another fraction
what was the main effect of executive order 9066?
I do algebra 2 on e2020 anyone know where I can find all the answers?
112 is 80% of what number?