angelynaruiz03 angelynaruiz03
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Need help with this thank u for your help

Need help with this thank u for your help class=
Relax

Respuesta :

shalizehkermani shalizehkermani
  • 15-09-2020

Answer:

Gary's grocceries

Step-by-step explanation:

When you find how much it costs for one can at both stores gray's store is cheaper (.88 cents/per can) where as Marissa's store costs (1.2 dollars/ per can)

Answer Link

Otras preguntas

The difference of a number q and 8
How are members of congress portrayed in this cartoon
4 5/9 write as a decimal round to the nearest thousandth
The book animal farm part 1: What does the burning of the human belongings symbolize? A. the self-sufficiency of the animals. B. the success of the animals ta
REALLY NEED HELP! What is 1/3(21−3a)=6−a​
What is the structure of this document? A. Q&A (FAQ) B. fill-in-the-blank C. instruction page D. checklist
I don't really understand. Worth 12 points! Heat = mass(m) * specific heat capacity(c) * temp. change(delta T) ITEMBANK:
98 and 2/3 written as a decimal
Midpoint of 1.5 and 2.5
Fie A = {radical 7; 2,3 (8); -3, 2; -6; radical 5 a) alege numerele intregi din A b) alege numerele rationale din A