jhargraves393 jhargraves393
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Sara bought a 24-ounce can of tomato sauce for $6. What is the unit price per ounce

Relax

Respuesta :

stanley62
stanley62 stanley62
  • 14-09-2020
24-ounce can of tomato sauce for 6%
The unit price can be find dividing 24/6= 4
4 unit price per ounce
Answer Link

Otras preguntas

If you were to tell a story about your life that might help people understand you, what story would that be? What do you think it would reveal about you?
5. Plant cells contain structures that carry out specialized energy-transfer functions that animal cells do not carry out. Which of the following structures car
Someone pls help me I will make you as brain
what evidence suggests that birds evolved from theropod dinosaurs?
Find the outlier of the data set.43, 69, 49, 78, 88, 54, 73, 194, 54, 59, 70
Write about a time your emotions impacted your decisions
HELP!!! Only question 16
Plural go with do? Like for example Bats go with do or does?
a 15-kg block is on a frictionless ramp that is inclined at 20° above the horizontal. it is connected by a very light string over an ideal pulley at the top edg
HELP ASAP I WILL MARK BRAINLIEST IF NOT I WONT!! Read this excerpt from Immigrant Kids, by Russell Freedman. Now the examinations began. First the immigrants w