bryjaun14
bryjaun14 bryjaun14
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Relax

Respuesta :

meyerlj
meyerlj meyerlj
  • 14-09-2020

Answer:

I'm pretty sure the answer is 8.96

Step-by-step explanation:

1.28×7=8.96

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this question
Find the​ (a) mean,​ (b) median,​ (c) mode, and​ (d) midrange for the data and then​ (e) answer the given question.Listed below are the jersey numbers of 11play
Determine the theoretical yield of P2O5, when 3.07 g of P reacts with 6.09 g of oxygen in the following chemical equation 4 P+5O_2→2P_2 O_5
Round the decimal 34,165.325 to the nearest tens place
What is the difference between ice and snow.
KINDERGARTENER ASSIGNMENT Can anyone describe me the OVERALL of this house in super SIMPLE sentenceS (without including whats inside the rooms)..???? I’ll tran
I need help with this please
solve for b b-38=-71
What puts a person at risk of developing depression?
Ty has 230 pages of text to read in the next three days. If he averages 25 pages every 1 1 4 hours, how many hours is he going to be spending reading this tex