pinkgrl72
pinkgrl72 pinkgrl72
  • 13-09-2020
  • Mathematics
contestada

Decide which of the two given prices is the better deal and explain why. You can fill a 12 gallon tank of gas for $42.47 or buy gas for $3.60/gallon.

Relax

Respuesta :

poop969
poop969 poop969
  • 13-09-2020

Answer:  Decide which of the two given prices is the better deal and explain why. You can fill a 12 gallon tank of gas for $42.47 or buy gas for $3.60/gal

Answer Link

Otras preguntas

Oil stores ______ energy. A Heat B Chemical C Mechanical D Electrical NO LINKS I WILL PERSONALLY SEND YOU USERNAME TO BRAINLY'S EMAIL ADDRESS!
pls im stuck and i really need help
In the above equation how many moles of NO can be made when 43 moles of HNO3 are consumed?
the great compromise created this type of Congress
v=1/3(π5 5/8)7 1/2 total?
please urgent please help
Early South American civilizations shared some important cultural practices. They practiced their religions in a similar way, and they used some of the same art
Algún día tendrá que buscar un trabajo formal, es decir, un puesto permanente, a diferencia de los trabajos de tiempo parcial que hacen los estudiantes después
In what ways did enslaved people cope with their captivity?
What value of 3 makes this equation true? 122 – 15 = 6 - 30