dgarcia034778 dgarcia034778
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grape.

Relax

Respuesta :

neeleshbiswas723
neeleshbiswas723 neeleshbiswas723
  • 12-09-2020

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

3.2/2.56=1.25

Answer Link
1203117
1203117 1203117
  • 18-05-2021

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

3.2/2.56=1.25 i know because i am the future

Answer Link

Otras preguntas

why did President Wilson insist that America stay neutral?
name four things pur atmosphere does for us
Please help! If y=5 when ×=-3 find × when y=-1
A molecule is the smallest unit of a substance that retains the
what is the mass of an object that requieres 100N of force in order to accelerate it at 10m/s2
Simplify cos theta/sec theta - tan theta
how is density found
The nutrition facts label gives all the following information except _____.
Which two statements correctly identify the effect that a switch in narration from third-person omniscient to third-person limited has on a story?The switch in
If a=12, b=3, and c=4 D=a/bc D=?