georgeames99 georgeames99
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of sugur cost $2, the cost of 1 pound of sugar cost

Relax

Respuesta :

saramagentacool saramagentacool
  • 11-09-2020

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link
CreepyWoods CreepyWoods
  • 11-09-2020

Answer:

.50¢

Step-by-step explanation:

50 cents = 1 pound

$1.00 = 2 pound

$1.50 = 3 pounds

$2.00 = 4 pounds

basically adding 50 cents equals to $2

Answer Link

Otras preguntas

Solving a One-Variable Linear Equation
How are Eliezer’s shoes symbolic?
(80 + 240 times 3) ÷ 20 Solve the equation
What is the best way to maintain a seal when you are a single rescuer.
8 Occupation of Boston meant that A. colonists had the duty to work alongside the British soldiers B. British soldiers took control of the colonial cities as re
It's trig...First person gets branliest
pls help me thank you ​
A right square pyramid is shown. The height of the pyramid is 40 units. The distance from the center of the base of the pyramid to vertex D is 30units, as shown
What is the name of the building above?
what is the answer 2⅓+⅚​