julianluigi951
julianluigi951 julianluigi951
  • 13-09-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for cheese that is sold in 12-ounce packages priced at $3.84

Relax

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit price = $3.84/12 = $0.32
Answer Link

Otras preguntas

An author is having a book signing at a store. He agrees to give 5% of his profit to literacy programs and 15% of his profit to his manager. If he makes a profi
one-sixth of a number is 66
A retired couple invested $6000 in bonds. At the end of one year, they received an interest payment of $396. What was the simple interest rate of the bonds?
Justify the Distance Formula using the Pythagorean Theorem.
Latex paint sells for $22 per gallon and will cost you $154 to paint your room. If each gallon will cover 340 square feet, how many square feet of wall space do
Jack, Jill, and Ron share a 2-bedroom apartment. Rent is represented by R. The water bill is $20 per person. The electric bill is $250 a month. Jill will be pic
How many squares for three traits?
How to solve this problem .         0.3 [1.57 – (0.6)²]
one-sixth of a number is 66
A rectangular room is four times as long as it is wide, and its perimeter is 70 meters. Find the width of the room.