emilyrachels emilyrachels
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 64-fluid-ounce carton of fruit punch costs $1.28. What is the price per cup?

Relax

Respuesta :

ryleighschool2006
ryleighschool2006 ryleighschool2006
  • 11-09-2020

Answer:

16 cents a cup

Step-by-step explanation:

64 divided by 8=8

1.28 divided by 8=0.16

Answer Link

Otras preguntas

How do I measure temperature
research found that descriptive labeling affects the foods you choose to eat, and causes you to eat more. true false
the arabs carried on extensive trade both by ? and by camel?
which of these instruments is not typically found in spanish music? gaitas casta uelas piano guitar
How many solutions does this equation have? -10.49 + h = -1.06 + h no solution one solution infinitely many
why doesn't an animal cell have a cell wall?
when you read, your brain uses
which is bigger 0.63 or 0.5?
\juide gdtyed hdodeude jdejudi jreurriu bjdlof kjdeieirifif eooididyfiuro9ufr diruuri8irire fdoedeirifroirfdi eofdoireifrefr cr9ifo9rifhjfiuhru r ftrgf96tgt5gf
What expectations are there to the statement that ants are ubiquitous