felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Relax

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How does 4/15=14/n? What does n equal?
Why does land heat up more faster than water?
What kind of particles make up compound
What kind of particles make up compound
What kind of particles make up compound
How does 4/15=14/n? What does n equal?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What kind of particles make up compound