rano1
rano1
12-09-2016
Mathematics
contestada
6 pens is $2.40 what is the cost of one
Respuesta :
devyanipatel92
devyanipatel92
12-09-2016
division so divide 2.40 ÷ 6
Answer Link
gzelle
gzelle
12-09-2016
you divide 2.40 by 6 , which gives you 2.40/6= 0.4 so each pen cost $0.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
What riot was started in the summer of 1919 by a shooting at a union organization meeting for African-American sharecroppers? A. Chicago Race Riot B. Elaine Rac
Albert photograph has an area of 80 square inches the length of the photo is 1 1/4 the width which of the following to be the dimensions of the photograph
write the function in vertex form. y=4x2 - 8x + 5
how do i write 6/4 as a percent
Which sentence has correct capitalization. George Washington was the first president of the United States. George Washington was the first President of the Unit
What did president Kennedy's domestic agenda primarily fight? A. Unemployment B. Communism C. Republicans D.Poverty
nth term of 4,11,18,25
Give an example of a real-world situation that could be represented by an algebraic expression
Jason places his economics book (3 kg) on a level table. He then puts his calculus book (5 kg) on top of the economics book, then puts his physics book (2 kg) o
Explain why compressional waves are unable to move through vacuum