cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
Which expression is equal to p+p+q+q+r+r
how did the war in Europe bring an economic boom in the United States
13. John Davis makes $9.75 an hour. He works four hours on Monday, six hours on Tuesday, five hours on Wednesday, five hours on Thursday, and seven hours on F
Beginning near the Equator, the Nile River flows through ______ to the Mediterranean Sea. a. Libya b. Algeria c. Saudi Arabia d. Egypt
what is in order from the smallest to the largest: meter, millimeter, kilometer, decimeter, centimeter, dekameter, hectometer
Pythagoras determined that the length of any side of a(n) _____ is based on the length of its other two sides. A. skewed triangle B. right triangle C. isosceles
Pythagoras determined that the length of any side of a(n) _____ is based on the length of its other two sides. A. skewed triangle B. right triangle C. isosceles
In which 1979 science fiction film was the only human survivor called Ripley?
The _______ is a nongovernmental organization that develops guidelines on quantity and quality of exercise for adults. A. American College of Sports Medicine B.
Which sentence from the story best hints at the idea that Arachne has too much pride? "These hands are capable of achievements greater than those of the gods th