Deandre buys candy that costs $6 per pound. He will spend at least $42 on candy. What are the possible numbers of pounds he will buy? Use p for the number of pounds Deandre will buy.

Relax

Respuesta :

7p should be the correct answer because when you divide 6 and 42 you get 7