3320ednjwifbhh20 3320ednjwifbhh20
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

What are our “cheat words” for finding slope?

Relax

Respuesta :

kyraelrz kyraelrz
  • 15-05-2020
mx+b=y ? that’s a formula
Answer Link
mirandamtz028 mirandamtz028
  • 15-05-2020

Answer: y-intercept

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Twelve ounces of Brand X costs $1.50. Sixteen ounces of Brand Y cost $1.92. Find the unit price of each.​
when was George Washington president​
4. Another term for a pre-inspection agreement is A. pre-sale inspection. B. partial inspection. C. scope of work. D. standard of practice.
what is the square root of 144
what is the reason for seasons​
3r/17 =9/68. What is r
The supertanker and the iceberg are headed straight toward each other. The supertanker is traveling at a speed of 12 miles per hour, while the iceberg is travel
Differentiate y=xln(3x)​
Three lemon creams +2 fudge cookies have 400 cal. Two lemon creams +3 fudge cookies have 425 cal. How many calories are in each kind of cookie?
-6c^3(13c^4)xxxxxxxxxxxxxxc​