lightningmcqueen410
lightningmcqueen410 lightningmcqueen410
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 1/2 pound of cheese

Relax

Respuesta :

jayfeather249
jayfeather249 jayfeather249
  • 14-05-2020

Answer:

two pounds of cheese would be $7.00

Step-by-step explanation:

because if you add the price for half a pound plus itself you would get $7.00

Answer Link
ales196
ales196 ales196
  • 27-05-2021

Answer:

7.00 1 pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! 50 POINTS + BRAINLIEST What did Mendel's cross-pollination of pea plants prove? Different offspring of the same parents inherit identical characte
What does the curved line on this position vs speed graph indicate
Solve the system of equations by using substitution. ​ \mathrm{y}=2\mathrm{x}+3\newline \mathrm{y}=\mathrm{x}+2y=2x+3 y=x+2 ​ \left(\mathrm{x},\mathrm{y}\right)
Someone please help no need to show work just answer (I will give brainliest)
how do people connect with government
A reduction in a provision for doubtful debts is recorded by
A jumping spider's movement is modeled by a parabola. The spider makes a single jump from the origin and reaches a maximum height of 20 mm halfway across a hori
Please answer these questions.(please include work/explanation)(1)
Which function has a greater rate of change?
Some one help me? ill give 50 points