isabellac4621
isabellac4621 isabellac4621
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

avocados cost $3 per pound. write and graph an equation in two variables that represents the cost of buying avocados.
pleasee hellpp asappp!!!
if possible, whoever answers this can you put a picture of what the graph would look like please and thank you :)

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-05-2020

Answer:

y = 3x

Step-by-step explanation:

sorry cant do the graph

Answer Link

Otras preguntas

Which city was destroyed, yet preserved, by a volcanic eruption of Mt. Vesuvius?
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. In a plane or on a boat, I often get a bit woozy. B. In a plane, or, on a boat, I often get a b
How do you make 2 trapezoids out of a rectangle
How did the Great Depression affect cotton farmers?
When 47 is added to a number the result is 37 less than 7 times the number. What is the number?
In an ecosystem, which component is not recycled? a)energy b)water c)carbon d)oxygen
using 3 5 and 8 once to equal 104
Which verb form agrees with the subject and correctly completes the sentence? A dog __________ a loyal pet. A. is B. are
what is the decimal form for 1.16
From which point of view is the story told? first-person second-person third-person