jonathanpadilla0290 jonathanpadilla0290
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Staples sell for $60 a box .How many boxes can be bought for 3.45

Relax

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 13-05-2020

Answer:0.0575

Step-by-step explanation:

1 box cost $60

x boxes can be bought for $3.45

x=3.45/60

x=0.0575

Answer Link

Otras preguntas

Aggressive behavior used as a means of achieving a goal is known as _____ aggression instrumental hostile indirect
Please please please help me with two questions. Answer correctly for brainlist!!!!
Name the artist of the painting above. Describe the image, including how the gender of the artist influenced the piece.
How do natural events and human activities affect the environment?
How far does a plane travel in 3 hours at 654 miles per hour?
Gina is doing what she can to help her older aunt take care of herself and stay in her own home. gina often takes meals to her aunt and helps her clean, go shop
1. Read this paragraph about a college student who is moving into a new apartment: I trudged up the stairs to my new apartment, opened the door and shuffled ove
What is the volume of the prism? Enter your answer in the box as a mixed number in simplest form.
What is it? I do not know what it is
How do animals survive along the deeper parts of the seafloor?