tyryyt2
tyryyt2 tyryyt2
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST! If 8 pounds of meat costs $24.36. How much will 14 pounds of meat cost?

Relax

Respuesta :

marcosanchez07 marcosanchez07
  • 11-05-2020

Answer:

47.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
MicroDino2007
MicroDino2007 MicroDino2007
  • 11-05-2020

Answer:

42.63

Step-by-step explanation:

24.36 divided by 8 = 3.045

3.045 x 14 = 42.63

Answer Link

Otras preguntas

Which kind of diet helps prevent cancer?
Is an apple sweeter than a watermelon
Discuss two problems that led to Romes decline
you csn access various sites on the www by using hyperlinks or by
Which answer best completes the sentence? Ricki is the __________ tennis player of the twins. A. best B. better C. goodest D. gooder
Is an apple sweeter than a watermelon
Select the word that best completes the sentence: My friend is a ______ kind of person who always has a smile on his face. Jocund Vacant Excursion Pensive
0.751 as a percentage
How are countries in the European Union linked? Check all that apply. They have a shared economy. They have established a common religion. They have a single
which Aztec city was the largest city in the Americas