SheSooSmovee
SheSooSmovee SheSooSmovee
  • 16-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jill bought 8 pounds of blueberries for $13.04. How much did
she pay per pound?​

Relax

Respuesta :

cmbyn
cmbyn cmbyn
  • 16-04-2020

Answer:

1.63

Step-by-step explanation:

bcuz 13.04 divided by 8 is 1.64

Answer Link

Otras preguntas

work out 4,52 x 36, it's a three mark question so i need some detail
Why do we have elections when the president could just pass it on to another person?
Recipe calls for 1/2 cup of sugar and 1/3 cup of butter. What is ratio of sugar to butter
choose all that are true. 14 times 1000=1400 95 times 10=950 write answers below -------------------------------------------------
Calvin bought 20 pencils at $0.45 each. How much change did he get from a $10 bill?
which mixture is heterogeneous
What is number 30,31 in this picture?
why do we call egyptians ancient?
how to solve step by step [(7,5-1,5) x 10^-11]^2 ??
Which led to the creation of the Church of England? A. An English king had a disagreement with the pope. B. An English priest spoke out against Catholicism. C.