donp06
donp06 donp06
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 14 ounce can of tomatoes costs $2.80. How much money per ounce do the cans cost?
$ per ounce

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-04-2020

Answer:

0.20$

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide 14 by 2.80

14.0/2.80=0.20

Answer Link

Otras preguntas

Find the product. 0 · (-7) =
how to stop smoki g weed (this is for philosophy class dont ban me)
3.) The following is an example of a land where ethnic conflicts have occurred: Ethiopia All of the Above Somalia Eritrea
Describe 2 effects of the crusades on Western Europe.
As the Product Life Cycle curve approaches the decline state, a company can attempt to jumpstart the curve again by doing which of the following? a. Find new us
x/2 = 40/16 !!!!!!!!!!!
En todas las fiestas hay algo que celebrar y aunque no toda la gente celebra del mismo modo, la comida y la bebida son algo fundamental. Por ejemplo, si en Méx
what were some effects of mongol occupation on russian civilization?
School starts in 45 minutes and you live 17 miles from school. What average speed (in miles per hour) do you need to travel in order to arrive at school on time
The product of 7 and a number, all subtracted from 10