viceprez619 viceprez619
  • 15-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 liters of motor oil cost 3.88 dollars, what is the price for one liter

Relax

Respuesta :

tael34nn tael34nn
  • 15-02-2020

Answer:

.97 cents

Step-by-step explanation:

3.88 divided by 4 = .97

Answer Link
barispe15
barispe15 barispe15
  • 15-02-2020

Answer:

97¢

Step-by-step explanation:

If 4 liters cost $3.88, then divide 4 into 3.88

Ver imagen barispe15
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from The Dark Game. Cable messages from Europe to the United States traveled through transatlantic cables that passed deep in the English Chan
What is the volume of a right rectangular prism with length 10 units, width 5 units, and height 3 units?
In the opening 20 minutes of the graduate, what simon and garfunkel song do we hear?
What type of switch connects users to the network?
Find the values of x and y. Show your work.
multiply the polynomial expressions below.(7x+5)(2x^3-4x^2+9x-3)
what is absence of urine?
Segments of DNA transfer from parent to offspring are called______
What was life like in nazi Germany for the women?
"Your fancies are the gold-and-black striped wasps buzzing among red apples" is an example of (10 points) paradox simile hyperbole metaphor