ssimpson110 ssimpson110
  • 14-02-2020
  • Mathematics
contestada

Two dozen cupcakes for $34.80 or 40 cupcakes for $56.00?

Relax

Respuesta :

joyceedenfield joyceedenfield
  • 14-02-2020

Answer:

40 for $56.00=  $1.40 each

Step-by-step explanation:

$34.80 / 24 = $1.45 each

$56.00 / 40 = $1.40 each

Answer Link

Otras preguntas

if x-1 over x = 20 then x=
What does increase mean in science
use benefit and expertise in one sentence
what is 13.75 times 20.5
What are the three particles of an atom? A. Electron, proton, and isotope B. Proton, ion, and valencium C. Proton, neutron, and electron D. Neutron, electro
You have a 32-foot fence around a square garden. You paint 1/3 of one side of the fence. What fraction of the fence did you paint?
Express 4.26 as a mixed number.
Is (2,5) a solution of y=1/2x+4?
Product is 20 the sum is -12
With a diameter that's 11 times larger than Earth's, _______ is the largest planet. A. Jupiter B. Mars C. Saturn D. Venus