niiaongfr niiaongfr
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Benjamin bought a 5 pound bag of flour for $7.95 what is the unit price per ounce of flour

Relax

Respuesta :

corunge57
corunge57 corunge57
  • 13-02-2020

Answer:

74

Step-by-step explanation:

You multiply then divide by 9

Answer Link
Kiara81304
Kiara81304 Kiara81304
  • 13-02-2020

Answer:

unit price is $1.59

Step-by-step explanation:

7.95÷5

Answer Link

Otras preguntas

Can you please help me​
Which equation best represents the following situation? Joel is trying to save money for a vacation. He saves $30 every month. He also already saved the $100 he
What were some of the ideas that Muhammad preached to his followers?
what is the primary countermeasure to social engineering?
Construct a function f(x) that satisfies the following conditions: I. f is continuous for all x. II. –10< = f(x) < = 10 for all x. III.f does not have a
Which plant tissue transport sugar from the leaves of a plant back to the root for storage A) chloroplasts B) xylem C) meristem D) phloem
What are some of the characteristics that living organisms share?
what is uniform velocity
. What idea was found in the Mayflower Compact? ​
I need some help i'm not the best when it comes to math what's 36 x 29?