3467189652
3467189652
12-02-2020
Mathematics
contestada
negative 4 1/8 minus 3 2/5
Respuesta :
nicolyduarte86
nicolyduarte86
12-02-2020
Answer:
-11
----
40
PLEASE SAID THANKS
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
A resource has value and people are willing to pay for it most likely because the resource is ?
In the reaction C + O2 → CO2, 18 g of carbon react with oxygen to produce 72 g of carbon dioxide. What mass of oxygen would be needed in the reaction? A.18 g B.
A student found the slope of a line that passes through the points (1, 14) and (3, 4) to be 5. What mistake did she make?
You need to warm up for 1-3 minutes. true or false
in water, hno3 produces h ions. which is the name for hno3 in an aqueous solution? hydrogen nitrate nitric acid saltpetre nitrous acid
each week, you drive 150 miles. your car gets 25 miles to the gallon, and gas prices are $3 per gallon. how much gas money will you spend on gas each week? $41.
Subsistence farming is when a family only grows enough food for its own use. True False
Which type of classroom enables students to attend lectures without being physically present with the teacher?
Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) Choice A: 30 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 Choi
hi there can anyone up here that's is really good in math please help me with this question please