mitsybriceno mitsybriceno
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve notebooks cost $15.48 in all. What is the price of one notebook?

Relax

Respuesta :

64009646
64009646 64009646
  • 11-02-2020

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12:

15.48 divided by 12= 1.29.

$1.29

Answer Link

Otras preguntas

One inch is equal to how many cubic inches
Give an example of an experiment that uses quantitative data]
what does a comparison show.
A small publishing company is planning a new book. The production costs will include one- time fixed costs and a variable costs. The one time will costs 55,321.
When a police officer receives information that you are speeding in your vehicle, she is using the ______________ of the wave to measure the Doppler Effect. a.
Can someone help me please ? Thanks!
If you were writing a report and wanted to indicate that something is less important, what could you use? Select all that apply. Lower case A different style fo
The Third Century Crisis came as a result of what three things?
Which best defines sectionalism?
According to vsepr theory, the bond angle in h2se would be predicted to be: