itsyogirlleslie itsyogirlleslie
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Mr.King used 16 gallons of gas in 5 days. Circle any of the following that describe
the average amount of gas king used per day.



( helpful if showed work, thanks for whoever helped!!)

Relax

Respuesta :

slroylesr
slroylesr slroylesr
  • 11-02-2020

Answer:

3.2 gallons

Step-by-step explanation:

16 gallons / 5 days

Answer Link

Otras preguntas

Please help I have no clue about this one
what did Henry Ford provide for his workers
which other candidate agreed to help adams become president
Wilson has a balance of $890 on a credit card with an apr of 18.7%, compounded monthly. about how much will he save in interest over the course of a year if he
An equation is shown below. ax+8=3x+b List values of b for which x=3 is the solution of the equation. please help!!
What is the approximate area of the part of the square that is not shaded?
There are 120 students in 8th grade. 30%of the students ride the Bus how many students ride the bus
The heights (in inches) of the starting players on a high school basketball team as follows: 72, 75, 78, 72, 73. how many starting player are there
PLEASE HELP PICTURE IS SHOWN
The total cost of 4 lb of fish and 3 lb of meat is $42.40. If 1 lb of fish costs $3.25 more than 1 lb of meat, what is the cost of 1 lb of meat