11johnsontookie 11johnsontookie
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y the total costs of x pounds of cheddar cheese ?

Relax

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

y = 4.25x

Step-by-step explanation:

Answer Link
halaPAULroblox
halaPAULroblox halaPAULroblox
  • 13-05-2020

Answer:

7=2.5 is the ansswer

Answer Link

Otras preguntas

determine if the following orders pairs
How many valence electrons are shown
Marjorie bought a new car with some miles already clocked on it. She kept track of the miles she put on her new car each day, as shown on the graph below.
how to answer the it's lasting impact on me as a social person​
Which number below is a factor of 14? A. 3 B. 4 C. 7 I need help A.S.A.P and btw it’s a quiz it only has 5 questions
The table shows the number of calories in different numbers of servings of blueberries. the qution is on the piture and it has to be answers in complete sent
Solve the inequality 4x-14<6
Explain how the medical office can assist their patients to prepare for natural emergencies.
The Johnstown Inclined Plane in Pennsylvania is one of the longest and steepest hoists in the world. The railway cars travel a distance of 896.5 feet at an angl
a) Factorise 3x²+ 13x10