destiny111263 destiny111263
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

The cost is $8.50 for 1 shirt. Find the cost of 4 shirts ​

Relax

Respuesta :

jdpb410 jdpb410
  • 15-01-2020

Answer:

34

Step-by-step explanation:

8.5 x 4 = 34

Answer Link
sammblann2625 sammblann2625
  • 15-01-2020
The answers would be $33.60 because if 1 shirt is $8.50 then you just times $8.50 by 4
Answer Link

Otras preguntas

Why does riley fight with his piky and thumb out?
A manifest function of a school is reducing unemployment. a. True b. False
what is abiotic and biotic? And what effects biotic and abiotic
In what stage of aerobic respiration is water produced?
Death Valley in California is approximately 250 feet below sea level. Which of the following best describes the location of Death Valley as it relates to sea le
Which fashion trends were inspired by rock music in the 1970s?
Which place would you most likely find pioneer species growing?
There are 18 cans of peas in a case. Each can of peas is 12 ounces. If a case of peas costs $14.22, what is the unit price per can of peas? a. $0.07 b. $0.08 c.
Describe the life of early man
HELP ASAP!!! I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!! Which is a theme of "The Vain Jackdaw"