weeweebaggette
weeweebaggette weeweebaggette
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple?

Relax

Respuesta :

michellemuas0608
michellemuas0608 michellemuas0608
  • 15-01-2020
.36 cents. You take $2.88 and divide that by 8
Answer Link
4lovingbff 4lovingbff
  • 15-01-2020

the answer to it will be 0.25 cents per each bag

Answer Link

Otras preguntas

247 divided by 7[tex]247 \div 7[/tex]​
Evaluate x-2 for x = -3.
Which of the following is the number of sides for a regular polygon that will not form a regular tessellation? A. 6 B. 4 C. 7 D. 3
Graph the function f(x) = - squared x + 2
A small e-commerce company uses a series of Robotic Process Automation solutions to manage the backup of data from individual workstations to an on-premise serv
You have 8 quarts of milk. You need 1.25 cups to make one serving of deep fried chicken. How many servings can you make?
3. Find m D (2x+14) (x + 7) E B 60 23 53 30
The work done by a machine in 2 minutes is 480J. Calculate the power of the machine​
Help I don’t understand this
A cold blooded animal that notices the sun rising and the air becoming warmer decides to move outside from its hole. What part of this example is a response to