asiagordon10 asiagordon10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

At Ralph’s fruit stand 3 apples cost 90 cents. You want to buy 7 apples. How much will they cost ?

Relax

Respuesta :

amyvng2008
amyvng2008 amyvng2008
  • 14-01-2020

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

90 divided by 3

=30

30 times 7

=210

210 divided by 10

=2.10

Answer Link

Otras preguntas

Identify the equation of the graph
[tex]14 \times \frac{3}{8} + 7 \times \frac{5}{6} + 2 \times \frac{5}{12} [/tex]
how many minutes will it take to travel a 1000ft
What are the strengths and weaknesses of rutherford's nuclear model of the atom?
The cost of one pound of peanuts is 60% of the cost of one pound of cashews. if one pound of cashews cost 2$, what is cost of one pound of peanuts ? what is the
What greek philosopher was the first person to propose the idea that matter is made of tiny individual particles called atoms?
what is the relationship between 0.008 and 0.08
If mutation happen in the ___, it could affect offspring
What is the answer A B C or D
A sample prepared for a chemical measurement is completed correctly by 22% of the lab technicians, completed with minor error by 73% and completed with a major