DarthVader110
DarthVader110 DarthVader110
  • 13-12-2019
  • Mathematics
contestada

A bakery charges $14.00 for 4 croissant sandwiches. What is the unit rate?

Relax

Respuesta :

Curiouskid Curiouskid
  • 13-12-2019

Answer:

The answer is $3.5/croissant sandwitch

Step-by-step explanation:

$14/4

=$3.5/croissant sandwitch

Answer Link
rfaryabi2308
rfaryabi2308 rfaryabi2308
  • 13-12-2019

Answer:

$3.50 per croissant

Step-by-step explanation:

14.00/4= 3.50

Answer Link

Otras preguntas

isabel earned 350 points while she was playing blasting robot. isabel's mom earned 3 times as many points as isabel. how many points did isabel's mom earn?
The most common source of carbon monoxide pollution is vehicle exhaust.
how many 0.45m are there in 8.1m
how many 0.45m are there in 8.1m
What happens to animals that are deprived of oxygen?
About 19/20 of celery is water what percent is this
Covalent bonds do not gain or lose electrons, but rather share electrons. True False
solve : 100-99+98-97+96-95+94-93+92.....0
explain why it is necessary to rename 4 1/4 if you subtract 3/4 from it.
difference between socialism and a pure command economy.