Ella407
Ella407 Ella407
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

A train ride cost $5.30 fore each person how much would the t win cost if there was 4 people

Relax

Respuesta :

maddiem611
maddiem611 maddiem611
  • 12-12-2019

Answer:$21.20

Step-by-step explanation:

5.30x and x =4

5.30 times 4 is 21.20

Answer Link
Yana1505 Yana1505
  • 12-12-2019

Answer:

$21. 20

Step-by-step explanation:

5.30x= cost

5.30(4)= 21.2

Answer Link

Otras preguntas

How moles of water are needed to consume 10 mol of o2
Look at the sections labeled 1, 2, and 3. What is the purpose of these sections? to be filled in by the applicant to call attention to different sections and im
A certain percentage of body fat is essential for the body to function effectively
_____ hg= 45 g please help me quickly
What is the ph of a solution with [h ] = 1.25x10–10 m?
what were some major export besides slaves during the triangular trade
Which system is responsible for protection as well as support of the body's weight? A) endocrine B) immune C) integumentary D) skeletal
Which of the following are not congruence theorems for right triangles? Check all that apply.
how can flexibility training reduce the risk of back pain
Who were the hessians and what did they do?