
Answer:
$25.25-lasagna, $12.25-garlic bread
Step-by-step explanation:
 5L+3G=163
- 4L+4G=150
______________
 4(5L+3G=163)
-5(4L+4G=150)
_____________
20L+12G=652
-20L-20G=-750
_____________
     -8G=-98
     -8G/-8 = -98/-8
        G=$12.25
now plug that into G in any of the 2 equations at the top and you can solve for L(price of lasagna)