evie1531
evie1531 evie1531
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

I bought m gallons of milk for $3.59 each and a carton of eggs for $2.24. Write an expression for how much
money I spent.​

Relax

Respuesta :

mal363 mal363
  • 14-11-2019

Hello!

The expression would be:

3.59m + 2.24 =

I hope this helps you! Have a lovely day!

- Mal

Answer Link

Otras preguntas

draw a picture to show how 2/3 of jakes pizza can be equal to 3/6 of a pizza from als
WILL METAL AND REWARD WHATEVER. I just need some algebra help. a Produce stand recorded the number of items sold per day. the results are shown below. (imagine
How are a sodium atom and a sodium ion alike?
If the integral tan^2(x) sec(x) dx from 0 to pi/4 = I, express the value of tan^4(x) sec(x) dx in terms of I.
Could someone look at the attachment below and figure it out for me? The question and answer options are there.
What is the number sequence for 7, 16,8,27, 9, ?
Simplify the expression.
Each gram of alcohol contains __________ Calories without having any of the nutritional benefits of proteins, fats, and carbohydrates.
Isla says the areas of the two shaded regions are equal. Clara says the shaded region in the first figure has a larger area. Who is correct? Isla is correct be
Help me lawd!!!!!!!jkdmfkfm