kauaggatip33ivd kauaggatip33ivd
  • 12-06-2019
  • Mathematics
contestada

20 pen cost $1.60 what is the unit rate

Relax

Respuesta :

devineluv
devineluv devineluv
  • 12-06-2019

1.60/20 =0.08

0.08 per pen
Answer Link
lilmissjenkins05 lilmissjenkins05
  • 12-06-2019

Answer:$0.08 per pen

Step-by-step explanation:

$1.60/20=0.08

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Mendel realized that the principles of probability could be used to (blank) the results of genetic crosses.
How many outcomes are there if you roll two dice with side sides
How does Sac Fungi move?
President Woodrow Wilson's statement "The world must be made safe for democracy" was made to justify his decision toa. end United States imperialism in Latin Am
Why do most organisms that die not leave a record of their existence
if x is the principle square root of 7, what must be true.
Skateboard Revenue: A skateboard shop sells about 50 skateboards per week for the price advertised. For each $1 decrease in price, about 1 more skateboard per w
How does Sac Fungi move?
Perform the following calculations. Express the answers with the correct number of significant figures.a) 7 g - 3.5 g - 2.75 g = b) 200.00 kg - 199.0 kg = c) 25
What is (2x-3) squared?