mathewmarandi7850 mathewmarandi7850
  • 14-05-2019
  • Mathematics
contestada

Costs $17.60 for a pack of 4 padlocks.Find the unit price in dollars per padlock.If necessary, round your answer to the nearest cent

Relax

Respuesta :

homeworkhelp176
homeworkhelp176 homeworkhelp176
  • 14-05-2019

4=$17.60

1=$17.60/4

1=$4.40

Hole this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of artificial selection ? A flood drowns most of the lizards in an area. Only lizards that can swim live to reproduce. A farmer crosses two
What is the answer because I don’t know
someone solve this for me thanks
4. Why is the customer service department of a company important? (1-2 sentences. 2.0 points)
how are prefixes and suffixes alike
HELP PLEASEEEE!! First correct answer gets brainliest ! ​
Please help, I'll give brainliest! Fallacious reasoning are errors in reasoning. It does not rely on evidence. Often they appeal to emotion or are not based on
what expressions are equivelent to −3(2+7)
Read the sentence from a sample cover letter. When I saw how much this position paid, I knew that I needed to get this job! What is the weakness in this senten
what is nationalism​