marthaa16Penaa marthaa16Penaa
  • 13-03-2019
  • Mathematics
contestada

Find the price per unit for each item, then choose the best buy. a. Cereal, 10 oz. box for $5.90 would b. Cereal, 24 oz. box for $ 6.48 would The best buy would be

Relax

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 13-03-2019
The Best Buy would be the 24 oz. box.
Answer Link

Otras preguntas

1,450 divided by 41
what map projections would be best for a map of the South Pole and Antarctica?
que ejemplos de hay sufijos
What are the 4 important factors of the plant life Vicki?
what is the domain of the relation {(-5,-4),(-2,-1),(1,0),(2,2),(4,3)}
An important effect of economic growth is that it
Dependency is an emotion defined by the expression of affection, respect and concern. true or false?
Organize the following expressions from greatest to least by number of terms: x + 2xyz 3x + y + z 2x2y + x2 − 3x + 4 9x2yz
The most significant contribution of the Shang Dynasty was _____.
which of the following is a serious threat to underground water supplies