ikamely
contestada

One pound of grapes costs $3.49. Linda buys exactly 3 pounds of grapes. How much will the grapes cost?

Relax

Respuesta :

Answer:

$3.49 * 3 = $10.47

Step-by-step explanation:


Answer:

$10.47

Step-by-step explanation:

3 * 3.49 = 10.47