Noahhaydt
Noahhaydt Noahhaydt
  • 15-01-2019
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost

$0.075/fl oz
$0.125/fl oz
$0.36/fl oz
$0.40/fl oz

Relax

Respuesta :

Humayrah Humayrah
  • 15-01-2019

Answer:

$2.00/16oz = $0.125/oz

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

What does a minus sign for an image distance tell us about the nature of the image
Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. Dad was trying to show Jim how to sharpen the lawnmower's blade, but he was c
A criticism of the American system of federalism is that it is: A) unresponsive when it is faced with a dangerous emergency situation B) excellent at dealing wi
what is the answer to 7+4p-6
How does the change in a habitat of a species affect the entire ecosystem?
why are comets visible only when they are near the sun?
what was the main effect of executive order 9066?
which of the following affects the intensity of the reaction of Bunsen burner ? -The temperature in the laboratory -The position of the burner -The amount of
What two numbers multiply to 196 and add to -28?
The class of plants that has vascular tissue and reproduces with spores is the a. clubmosses. b. liverworts. c. flowering plants. d. conifers.