Relax

Respuesta :

Unit cost is what the drink would cost per fl. oz.


To find the unit cost, divide the total cost by the number of fl. oz.


$2.00 / 16 fl. oz. = $0.125 / fl. oz.

The second choice $0.125/fl oz