tyreonnadixon tyreonnadixon
  • 14-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of frozen yogurt costs $2.56. What is the price per fluid ounce?

Relax

Respuesta :

bobsemail41 bobsemail41
  • 18-01-2019

Answer:

3.12

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

A submarine descends at a rate of 60 feet per minute. How long will it take to descend to a depth of 900 feet. ?
Each square on olivias chessboard is 11 square centimeters. a chessboard has 8 squares on each side. To the nearest tenth, what is the width of olivias chessboa
One of the new trains travels 217.5 miles in 3 hours. What average speed per hour does it make
7x - 19x = 6 What does x equal?
What volume In liters is a cube 20cm on a side? If the cube is filled with water what is the mass of the water?
How do you solve 4x=15 for x.
(4p-7)^1/2=5 solve for the given variable
Each square on olivias chessboard is 11 square centimeters. a chessboard has 8 squares on each side. To the nearest tenth, what is the width of olivias chessboa
What is the cube of the quotient of 24 and 6?
what is the slope intercept form of 5x-6y=30?