kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Which of these investments may pay dividends?
A person studying economics can make better choices about purchases if that person understands
Which word is the subject of the sentence? Did Jennifer eat the last piece of the cake? A. piece B. cake C. Did D. Jennifer
Question on circumference, photo attached.
How many feet in a mile?
What is a disacharride?
According to the Constitution, how long is a senator’s term?
Carbon bonding is almost entirely covalent. This property allows carbon compounds to _____. decompose easily, thereby providing energy to the organism create io
Margaret has saved $400. She is going to spend one tenth ( 1/10) of her money on a shopping spree. How much money will Margaret spend?
What electrical safety procedure is described below: If you are going to work on something electrical, you should first disconnect it completely from its electr