CreepyTyku
CreepyTyku
13-12-2018
Mathematics
contestada
What is the wholesale cost?
Respuesta :
emmaea831
emmaea831
13-12-2018
take each of the choices and add 51 and see which one you get with the answer of $189. see if that helps, I'm not that good at math lol
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
the withdrawal method is not recommended because
A package of 2 fancy plastic hats costs $8. What is the unit price of a hat? A.Each hat costs $2 B.Each hat costs $1 C.Each hat costs $4 D.Each hat costs $32 E.
identify a challenge faced by Louisiana as it became a state and explain why the challenge had to be overcome in order for Louisiana to be admitted to the Union
Can Anybody Help? Geometry Btw
Which is the best example and explanation that a physical change has occurred?
The number of employees per department are normally distributed with a population standard deviation of 198 employees and an unknown population mean. If a rando
Select the shapes that are similar to shape A.
6 The length of a city block running north to south in New York City is about 5 X 10-2 mile: The distance from New York City to Mumbai, India, is about 7.5 X 10
Do you think there's a difference between what emotions are acceptable for girls and boys to display? What impact do emotional stereotype have on society
Consider that x = 5 and y = 7. Which statement is true about x + y? A) The sum of x and y is a rational number. B) The sum of x and y is an imaginary number.