janessa0804
janessa0804 janessa0804
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

give me three examples of unit rates that whould be used to detemean the price of something


HURRY PLZZZZZZZZZZZ

Relax

Respuesta :

19pgalgano1 19pgalgano1
  • 14-11-2018

$1 for one apple, $10 for one shirt, $500 for a phone

Answer Link

Otras preguntas

Name two or three details to support each one. Television is reactive, requiring no skill or thinking. Television viewing takes away from study and reading t
Which of the following describes one result of the glorious revolution of 1688
Which word in this excerpt from act I, scene I, of Richard III means “to listen”?
How can propaganda be both positive and negative?
How is JROTC different today than 100 years ago?
The sum of two numbers is 62, and their difference is 8. What are the numbers
"An animal's behavior is based on learning." This statement would most likely come from a(n) _____. ethologist comparative behaviorist
Which word in the sentence is the preposition? There is the book underneath your desk. a. is b. There c. underneath d. the
Which words in the sentence are the complete infinitive phrase? She was so tired that she forgot to announce the time of next week's meeting.
9.59 divided by 18 equals what?