triniwwekid200p3pfbi
triniwwekid200p3pfbi triniwwekid200p3pfbi
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

130 pencils $14.30. What is the cost of one pencil

Relax

Respuesta :

10dawn 10dawn
  • 13-11-2018
One pencil cost 11 cents.

Use long division and divide $14.30 by 130.
Answer Link

Otras preguntas

Which equation matches the graph shown? A. y = 4x + 3 B. y = -4x - 3 C. y = 4x - 3 D. y = -4x + 3
Can someone answer this?Please help​
A TV has an original price of $399. Enter the new price after the given percent of change. 40% decrease
Three lines of evidence that provide support for common ancestry and evolution are Similar embryology, Molecular homologies, and The Fossil Record. Provide at
Why does alka seltzer dissolve faster in hot water?
Help me with this pls! BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS FIRST!
for each function, find f(-1), f(1), and f(3) f(x)=3x-4
join this meeting and you will get 100 points
What is the solution set for the inequality 6x-7>5
In this expression, Marianne claims that 2x and –x are not like terms because –x does not have a coefficient. Is she correct? Explain your reasoning. m squared